2023.04.03
Az apját meggyilkoló fiatal kényszergyógykezelését kérte az ügyészség
Kóros elmeállapota miatt felmentését, egyben kénys
Azt Ãrták: a vádlott rendszeresen elkÃsérte hivatásos vadászként dolgozó apját vadászatokra, Ãgy tudta, hogyan kell a fegyvereket használni.
A fiatalember a bûntett napján kifejezetten kérte, hogy az apjával tarthasson, mivel - kóros elmeállapotából fakadó azon tévképzete miatt, hogy a sértett rossz hatással van az emberiségre - végezni akart vele.
A fiú vadászat után megvárta, hogy az apja elkezdje az elejtett vad kizsigerelését, majd mögé lépett és az egyik golyós vadászpuskával hátulról fejbe lõtte. A holttestet a közelben elrejtette és másnap apja további fegyvereit magához véve Budapestre szökött.
A fõügyészség a Kaposvári Törvényszékre benyújtott vádiratában azzal indokolta a fiatalember felmentésére és kényszergyógykezelésére tett indÃtványt, hogy az elkövetõ a kóros elmeállapota miatt képtelen volt cselekménye következményeinek felismerésére vagy arra, hogy e felismerésnek megfelelõen cselekedjen, ezért nem büntethetõ.
A rendõrség korábbi tájékoztatása szerint a bûncselekmény idején 18 éves fiatalembert a TerrorelhárÃtási Központ közremûködésével fogták el. Tettét azzal indokolta, hogy "olyan világmegváltó dolgokat akart tenni az emberiség érdekében, amit az apja - a megtestesült gonosz, az antikrisztus - megakadályozott volna".
Forrás: MTI